علی اصغر نادری دانشجوی کارشناسی دانشگاه شهید مطهری (ره) مشهد در یادداشتی به موارد لزوم ازدواج و فواید آن پرداخته است، در این یادداشت آمده است:

به نام خدا و بس… الیس الله بکافٍ عبدهُ
راستی ما را چه شده است؟؟؟
که دور و برمان را جهالت مدرن گرفته و پر از سنت های جهالی است ولی پوز مدرنیته و قرن ۲۱ می دهیم و هر روز انسانیت انسان فرو کشیده است و ما به اسفل سافلین خود و به انسان غربی منحط نزدیکتر میشویم…
ولی ما ابنا الخمینی نمی گذاریم در جهالیت مدرن مضمحل شویم و آمده ایم علًم اسلام و
سیلی زهرا و غربت حیدر کرار و خون های حسین علیه السلام را انتقام گیریم وامروزه حجاب مدرنیتِ را با علوم و سنت های غربی و تمدن منحط غرب را بر عالمیان بر کشیم و در اربعین مجد اسلام شیعه را از هنجره خود را با فریاد لبیک یا مهدی بیا سبز کنیم.
و امروزه یکی از سنت های غلط دیر ازدواج کردن و بچه دار شدن است و این سنت هم بخشی به تربیت ناصحیح والدین بر می گردد که بچه های خود را متناسب با زمانه خود تربیت نکرده اند زیرا که در جامعه آخر زمانی باید زودتر از همیشه آماده شده باشند چرا که اصلا انتظار یعنی آماده باش.. ولی متاسفانه امروزه والدین به شدت سنگ در مسیر می گذارند و یا حتی حاضرند بچه شان به گناه بیفتد ولی ازدواج نکند به خاطر نمی دانم پول که امری فانی و یا سن که همه یک امر اعتباری است نه حقیقی.
و بخشی دیگر هم به بینش و نگرش فرد بر می گردد که نگاه صحیح و کاملی نسبت به ازدواج ندارند فکر می کنند ازدواج یک امر حداقلی است که خوب یک شوهر بگیریم.خوب دیگه چی؟ خوب یه شوهر بگیریم و بعد بریم نامزد بازی و بعد هم بچه دار شدن و بعد هم نگوید دیگر:اخرش هم مردن.همین.
این اصلا مثل بقیه زندگی کردن است این که یک زندگی مهدوی نیست این یک زندگی انقلابی نیست این زندگی مثل سکولار ها هست.خوب شما میشه بگوید ازدواج فاطمی و مهدوی چگونه است؟باشه.پس گوش کن…
ازدواج ادامه مسیر رشد یک سرباز علوی و مهدوی است ما برای رشد بیشتر و سریع تر بودن مسیر رشد و هدایت،نیازمند یک همسنگر و هم مسیر انتخاب می کنیم که زودتر به مقصد برسیم و هریک از زن و مرد وظایفی دارند در این مسیر رشد: زن باید اولا به مرد خود آرامش دهد:یازهرا منِ علی وقتی تو را نگاه می کنم غم و سختی عالم یادم می رود و ثانیا او را برای نقش اجتماعی و هدفش کمک کند:زهرا می رود در مسجد کوفه و از علی حمایت می کند با خطبه های معروف شان و ثالثا تربیت فرزند که حسین را تربیت کند که با یاد او لشکر چهل میلیونی اربعین به پا میشود. این سلوک یک زن شیعه است در ازدواج که باعث میشود مرد به اعلی مرتبه رشد که هدف اصلی بود برسد این در دنیا و در آخرت هم اجر خودش را از دست حضرت زهرا می گیرد و زن و مرد در قیامت هم باهم هستند جوری که خودشان حوری ترین حوریان هستند.
مرد هم وظایفی دارد اولا: محبت کردن به زن: یا رسول الله علی را بهترین مرد و مهربان ترین مرد نسبت به خود یافتم.
گمشده که امروزه خیلی از مردها بلد نیستند شما یک نگاه به فامیل خودتان نگاه کنید می بینید که خیلی از زن های فامیل تان ته دلشان کمبود محبت را حس و لمس می کنید.
ثانیا:حفظ کرامت زن. رعایت حقوق یک زن در زندگی شخصی و جامعه و همچنین زن یک نوکر و یک وسیله سرگرمی نیست،زن یک موجود ناقص و پائین تر نیست بلکه هم ردیف و مکمل مرد است و اگر زن نباشد مرد کامل نمی شود و بالعکس.
ثالثا:هم دوش و هم راه مرد در هدایت مرد در جامعه مثل حضرت زهرا که هم مسیر امیر مومنان در راه ولایت و هدایت مردم بودند.
در نتیجه وقتی زن و مرد با این نگاه به سراغ ازدواج بروند زود که نیست بلکه دیر هم شده است چون شما با هر لحظه ازدواج نکردن دارید رشد خود را حداقلی می کنید، در چه زمانی در بهترین و مناسب ترین شرایط یعنی جوانی که پیامبر فرمود که اگر فردی در اوایل جوانی ازدواج کند شیطان فریاد می زند که ای وای که دو سوم دین اش از دست ام رفت.
البته با مردی که همچنین نگاه داشته باشد نه نگاه حداقلی و زندگی روزمره.
درنتیجه: اگر شما از این تربیت ناصحیح و نگرش نادرست پیروی کنید: این می شود که شما به عنوان جوان شیعه امروزه به فساد و گناه می افتد یا در بهترین شرایط زمینه های گناه بیشتر می شود و هیچ تضمینی هم نیست که شما از گناهان در جامعه آخر زمانی که دشمن بیرونی( ما یعنی شیطان و اسرائیل)و دشمن دورنی( که نفس اماره باشد هم با موجه کردن کارمان که سن مان کم است و یا ادامه تحصیلات از لیسانس به ارشد و دکترای تسلسلی که جوانان تحصیل کرده دچار آن می شود) که هر لحظه ما را با زمینه های گمراه کننده بمباران می کنند نجات پیدا کنیم.
فلذا از همه دختران و پسران جوان می خواهیم کمی دقیق تر به این معقولِ نگاه کنید تا آینده ای سرشار از موفقیت و سعادتمندی در دنیا و آخرت برخودار باشید.
من الله التوفیق
علی اصغر نادری۲۱/۵/۹۷

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :